Jakie organizery na biżuterię wybrać - w pudełku czy stojaku?

Dodano: 2021-05-18    |    Porady: Systemy przechowywania - porady
Jakie organizery na biżuterię wybrać - w pudełku czy stojaku?

 

Odpowiednie przechowywanie biżuterii może być kłopotliwe – zwłaszcza wówczas, gdy posiadamy jej dużo. Aby uniknąć splątanych łańcuszków czy zgubionych elementów, warto zakupić specjalne organizery na biżuterię. Na rynku dostępnych jest wiele różnych produktów, które pomogą nam uporządkować własną kolekcję. Elegancki stojak? Klasyczny kuferek? A może oryginalne wieszaki? Podpowiadamy, jaki produkt będzie dla Ciebie najlepszy.

Organizer na biżuterię – dlaczego warto?

Niewłaściwie przechowywana biżuteria to nie tylko ryzyko splątania czy zgubienia elementów. Jeśli nie przechowujemy biżuterii w odpowiedni sposób, musimy liczyć się z tym, że elementy naszej kolekcji z czasem zniszczeją, tracąc swoje walory estetyczne. Przykładowo, na powierzchni złotych i srebrnych wyrobów jubilerskich może pojawić się nalot spowodowany kontaktem z powietrzem. Biżuterię można oczywiście wyczyścić – to jednak wiąże się z kosztami (jeśli zamierzamy oddać kosztowności do jubilera) bądź z ryzykiem jej uszkodzenia czy zarysowania (jeśli zamierzamy samodzielnie odświeżyć akcesoria). Aby uniknąć uciążliwości związanych z czyszczeniem biżuterii, warto zawczasu zapewnić jej odpowiednie przechowywanie. W tym miejscu pojawia się konieczność zakupu specjalnego organizera.

Organizer do biżuterii – jak przechowywać elementy kolekcji?

Zanim zdecydujemy się na zakup konkretnego modelu organizera, powinniśmy zdobyć wiedzę dotyczącą właściwego przechowywania biżuterii. Bez niej nie będziemy potrafili w poprawny sposób użytkować zakupionego produktu. Wcześniej powiedzieliśmy, że elementy wykonane ze złota czy srebrna nie powinny mieć kontaktu z powietrzem. Co z innymi kosztownościami? Jakie są ogólne wskazania dotyczące przechowywania biżuterii? Przede wszystkim musimy pamiętać, by przechowywać biżuterię w suchym miejscu (nie w łazience!). Dotyczy to również organizera – nie powinniśmy dopuścić, by dostała się do niego wilgoć. Kosztowności wykonane z metali i kamieni szlachetnych należy przechowywać w taki sposób, by poszczególne elementy nie stykały się ze sobą. Korale i naszyjniki natomiast lepiej jest przechowywać w pozycji wiszącej niż leżącej – choćby dlatego, że w ten sposób unikniemy wspomnianych już splątań. Wyjątkiem są w tym przypadku naszyjniki ze sztywnych drucików – jeśli są one przechowywane w pozycji wiszącej, mogą z czasem ulec odkształceniu. Znając podstawowe zasady dotyczące przechowywania naszej kolekcji, możemy zastanowić się, jaki organizer na biżuterię, będzie nam odpowiadać.

48h

Cena od: 259,00 zł
Koszt dostawy: GRATIS
Czas realizacji: 48h
48h

Cena od: 199,00 zł
Koszt dostawy: GRATIS
Czas realizacji: 48h
48h
nowość

Cena od: 90,00 zł
Koszt dostawy: GRATIS
Czas realizacji: 48h

Organizery na biżuterię – stylowe pudełka

Najbardziej tradycyjną formą przechowywania cennych akcesoriów są jednokomorowe organizery przybierające postać eleganckich szkatuł czy nowocześniejszych pojemników. Tego rodzaju produkty sprawdzą się w sytuacji, gdy nie posiadamy dużej ilości biżuterii. Jeśli nasza kolekcja jest pokaźna, warto zdecydować się na pojemniki wielokomorowe – wyposażone w specjalne szuflady służące do przechowywania różnych rodzajów biżuterii. Wielokomorowe organizery na biżuterię są oczywiście bardziej funkcjonalne niż ich jednokomorowe odpowiedniki – dają one użytkownikowi szansę na uporządkowanie kolekcji. Poszczególne modele organizerów pudełkowych różnią się pod względem wykonania. Jeśli poszukujemy produktu klasycznego, możemy postawić na organizery tapicerowane. Jeśli natomiast wolimy nowoczesne rozwiązania stylistyczne, powinniśmy wybrać produkty szklane czy filcowe.

Organizer do biżuterii – stojaki

Stojaki sprawdzą się zwłaszcza w przypadku biżuterii, z której korzystamy na co dzień. Dzięki nim drogocenne akcesoria będą zawsze pod ręką – na noc odłożymy je na stojak, a rano z powrotem po nie sięgniemy. Z tego też powodu dobrym pomysłem będzie wykorzystanie stojaków do jednoczesnego przechowywania biżuterii i kosmetyków. Organizer na kosmetyki i biżuterię w jednym? Praktyczny, ułatwiający życie pomysł. Należy również jeszcze raz podkreślić, że stojaki są lepszym sposobem na przechowywanie większości naszyjników niż pudełka.

Organizer na biżuterię w kształcie sukienki

Posiadasz znaczną ilość zróżnicowanej biżuterii? W takim razie dobrym rozwiązaniem będzie organizer na biżuterię do szafy. Prawdziwą furorę wśród klientek robią specjalne organizery w kształcie sukienek. Są one wyposażone w zapinane na zamek kieszenie o różnej wielkości, które umożliwiają bezpieczne przechowywanie bransoletek, naszyjników, kolczyków, zegarków i innych cennych akcesoriów w jednym miejscu. Organizery na biżuterię w kształcie sukienek to produkty praktyczne i nowoczesne – z pewnością docenią je klientki, które są znudzone tradycyjnymi sposobami przechowywania kosztowności.

PODOBNE ARTYKUŁY

 

Program lojalnościowy
Zbieraj punkty i wymieniaj je na bony zakupowe - nawet do 150 zł.
Punkty otrzymasz za zakupy w sklepie oraz za ocenę produktów.
1 pkt
za 1 zł